Z naszego doświadczenia wynika, że w przypadku rolnictwa decyzja o instalacji fotowoltaicznej uzasadniona jest przede wszystkim oszczędnościami i zapewnieniem ciągłości dostaw energii, która to niweluje ryzyko utraty chowu.
Charakterystyczna lokalizacja znacznej ilości gospodarstw rolnych na peryferiach istniejącej sieci energetycznej, zdecydowanie zwiększa ryzyko przerw w dostawie prądu i wymusza konieczność zapewnienia sobie alternatywnego źródła (przede wszystkim generatorów paliwowych). Poza tym położenie takie wprost przekłada się na zwiększony rachunek za zużytą energię (opłata przesyłowa).
Naszą odpowiedzią na potrzeby tego sektora są specjalnie dedykowane dla rolnictwa rozwiązania budowane przez moduły fotowoltaiczne rozbudowane o bank energii elektrycznej. Pozwala to na magazynowanie wyprodukowanej energii z przeznaczeniem na okresy wzmożonego poboru lub przerwy w zasilaniu. Ważnym jest, że system taki jesteśmy w stanie zintegrować z istniejącym systemem opartym o generatory paliwowe.

Sieciowa instalacja fotowoltaiczna na dachu skośnym

Moc zainstalowana 43.20 kW
Lokalizacja Stronno, woj. Kujawsko-Pomorskie
Moduły Talesun TP660P 270
Falownik Growatt 40000TL-3-S

Sieciowa instalacja fotowoltaiczna na dachu skośnym

Moc zainstalowana 15.12 kW
Lokalizacja Drzycim, woj. Kujawsko-Pomorskie
Moduły Talesun TP660P 270
Falownik Zeversolar TLC 15K